close
تبلیغات در اینترنت
پنج روش نادرست استفاده از روغن زیتون
loading...

مطالب اینترنتی

از آنجا که روغن زیتون فواید بسیاری برای سلامتی دارد یکی از پرکاربردترین و محبوبترین روغن ها به شمار می رود. فواید روغن زیتون برای بدن آنقدر هست که پزشکان برای تامین ویتامین ها و اسیدهای مورد نیاز بدن توصیه می کنند تا افراد روزانه و در حالت ناشتا یک قاشق چایخوری روغن زیتون میل کنند. «اختصاصی تابناک باتو» از آنجا که روغن زیتون فواید بسیاری برای سلامتی دارد یکی از پرکاربردترین و محبوبترین روغن ها به شمار می رود. فواید روغن زیتون برای بدن آنقدر هست که پزشکان برای تامین ویتامین ها و اسیدهای مورد نیاز…

پنج روش نادرست استفاده از روغن زیتون

وبلاگ بازدید : 19 چهارشنبه 01 دي 1395 نظرات ()


از آنجا که روغن زیتون فواید بسیاری برای سلامتی دارد یکی از پرکاربردترین و محبوبترین روغن ها به شمار می رود. فواید روغن زیتون برای بدن آنقدر هست که پزشکان برای تامین ویتامین ها و اسیدهای مورد نیاز بدن توصیه می کنند تا افراد روزانه و در حالت ناشتا یک قاشق چایخوری روغن زیتون میل کنند.

پنج روش نادرست استفاده از روغن زیتون
«اختصاصی تابناک باتو» از آنجا که روغن زیتون فواید بسیاری برای سلامتی دارد یکی از پرکاربردترین و محبوبترین روغن ها به شمار می رود. فواید روغن زیتون برای بدن آنقدر هست که پزشکان برای تامین ویتامین ها و اسیدهای مورد نیاز بدن توصیه می کنند تا افراد روزانه و در حالت ناشتا یک قاشق چایخوری روغن زیتون میل کنند. اما گاهی در این میان اشتباهاتی در مصرف روغن زیتون رخ میدهد که باید از آنها اجتناب کرد.

وقتی منبع روغن زیتون را نمی دانیم
قبل از استفاده از روغن زیتون در کاربردهای مختلف باید مطمئن باشید که روغن زیتون خالص و بدون هیچ گونه زوائد و ناخالصی باشد. روغن زیتون به سه طریق ناخالص می شود. ۱) مخلوط کردن روغن زیتون مرغوب با روغن زیتون نامرغوب ۲ ) فروش روغن زیتون های تاریخ گذشته و فاسد باقی مانده از برداشت سال های قبل و فروش آن به عنوان روغن زیتون تازه ۳) مخلوط کردن روغن زیتون با روغن سویا و یا روغن آفتابگردان.
بر اساس گزارش کمیسیون تجارت جهانی آمریکا، روغن زیتون استرالیا و شیلی خالص تر از سایر روغن زیتون های تولیدی در جهان هستند. توصیه میشود تا روغن زیتون هایی که در شیشه های تیره به فروش می رسند را خریداری کنید زیرا نور و اشعه خورشید خواص روغن زیتون را از بین می برد و فروشندگان روغن زیتون های اصیل از شیشه های روشن و شفاف برای عرضه تولیدات خود استفاده نمی کنند.

 پنج روش نادرست استفاده از روغن زیتون

برای سرخ کردن استفاده نکنید
بر اساس توصیه برخی کارشناسان تغذیه، روغن زیتون زمانی که در درجه بالایی داغ میشود تا جایی که دود ایجاد می کند برای سلامتی قلب مضر است. این موضوع برای روغن زیتون فرابکر ۳۲۰ درجه و برای روغن زیتون بکر ۴۲۰ درجه است، هرچند که روغن زیتون مانند سایر روغن ها سموم مضر آزاد نمی کند.
روغن زیتون با وجود همه خواص شگفت انگیزش در یک دمای خاص شروع به شکستن می کند. بسیاری از مواد مغذی روغن زیتون از جمله اسیدهای چرب امگا ۳ و آنتی اکسیدان ها طی فرآیند داغ شدن و سرخ شدن از بین می روند. به همین دلیل برای حفظ مواد مغذی روغن زیتون در غذاهایی که طبخ آن مدت زمان زیادی طول می کشد استفاده نکنید و یا آن را در مرحله آخر به غذا اضافه کنید. به جای آن میتوانید از روغن بادام زمینی و یا روغن گل رنگ و کاجیره استفاده نمایید.

 پنج روش نادرست استفاده از روغن زیتون

در گریل کردن و کباب کردن از روغن زیتون استفاده نکنید
در بسیاری از دستورالعمل های غذایی گفته میشود که گوشت و سبزیجات مخصوص را در ادویه و یا روغن ها بخیسانید و آن ها را چرب کنید تا نچسبد. استفاده از روغن ها هیچ مزیت خاصی را به کبابی شما نخواهد داد. بلکه روغن زیتون می سوزد و دود ایجاد می کند و باعث میشود تا بی گاز مانندی از آن متصاعد شود. در واقع است خود گوشت ها نیستند که در هنگام گریل کردن ومانند آن به روغن احتیاج دارند بلکه به توری ها و اجاق های مخصوص این کار باید کمی روغن زد تا گوشت نچسبد، برای این منظور می توانید از روغن نباتی و یا روغن دانه انگور استفاده کنید.

 پنج روش نادرست استفاده از روغن زیتون


در پخت برخی نان ها می توانید از روغن زیتون استفاده کنید

براساس نظر کارشناسان تغذیه می توانید به جای کره و مارگارین از روغن زیتون برای پختن نان ها و شیرینی ها استفاده کنید. البته روغن زیتون بوی تندی دارد و اگر با این بوی تند در نان ها و شیرینی هایتان مشکل دارید پس از روغن زیتون استفاده نکنید. در نان هایی هم که روغن باید سفت وجامد بماند مثل فراستینگ  کیک ها هم از روغن زیتون استفاده نکنید‌. استفاده از روغن زیتون در تهیه مافین و بیسکویت ایتالیایی توصیه می شود و نتیجه خوبی دارد.

 

پنج روش نادرست استفاده از روغن زیتون


روغن زیتون جوش زا است

روغن زیتون در زیبایی کاربردهای زیادی دارد و از آن برای تقویت موی سر، به عنوان روغن ماساژ ، تهیه صابون های خانگی ، مرطوب کننده، لایه بردار و… استفاده می کنند. اما آیا روغن زیتون برای همه انواع پوست مناسب است؟ روغن زیتون در اصطلاح مراقبت از پوست جز کومدوژنیک Comedogenic ها به شمار می رود.  مواد آرایشی که خاصیت کومدوژنیک دارند با مسدود کردن منافذ پوست باعث ایجاد جوش های سرسفید و یا سرسیاه میشوند و حتی آنها را تشدید می کنند.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

بهترین مارک روغن زیتون؟؟؟؟شنیدم روغن زیتونای …بهترین مارک روغن زیتون؟؟؟؟شنیدم روغن زیتونای شمال اصله،درسته؟؟؟؟آشپزی سالم پزشکان ایران سوپ یکی از بهترین گزینه‌ها برای یک شام سبک پاییزی است این بار با کرفس و هویچ یک سوپ چگونه در عرض یک هفته پنج کیلو از وزن خودتان را کم …چگونه در عرض یک هفته پنج کیلو از وزن خودتان را کم کنید؟کمکم میکنید برای درمان سریع سوختگی با روغن داغ …تأثیر بلای آلودگی بر خانم‌های باردار و روش برای کاهش آن روش ساده برای خلاص شدن از دستورالعمل روش های پیشگیری از بارداری سایت …دستورالعمل روش های پیشگیری از بارداری مقدمه در دنیای رو به رشد امروز، حجم اطلاعات و نقاشی ساختمان نقاشی ساختمان قلی پور بلکا …در سبک های کلاسیک بهتر است که این کوسنها از همان جنس و بافت روتختی باشند به هماهنگی زیبایی پوست و صورت با ۱۰ روش کم هزینه و آسان آکازیباییزیبایی پوست و صورت با ۱۰ روش کم هزینه و آسان پوستپوست صورتضدعفونی کردن پوست راه ازبین بردن موهای زائد بدون درد با روش های طبیعی و روش های از بین بردن موهای زائد گرچه داشتن موهای ریز صورت و دیگر اعضای بدن طبیعی است روش تشخیص سوسیس و کالباس فاسد از سالمسوسیسوکالباسروش تشخیص غذای فاسد شده روش تشخیص شارژر اصلی از شارژر تقلبی تصاویر سالم ترین روش دم پایگاه تفریحی اتوپیا برای از بین … علی پ بهمن ۹ ۱۳۸۸ برای از بردن لکه ها یا خال های کوچک قهوه ای و سیاه که مدتی است بر بهترین مارک روغن زیتون؟؟؟؟شنیدم روغن زیتونای شمال اصله،درسته بهترین مارک روغن زیتون؟؟؟؟شنیدم روغن زیتونای شمال اصله،درسته؟؟؟؟ گرم کردن رحم با عسل و روغن زیتون صفحه گرم کردن رحم با عسل و روغن زیتون مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی داشته و آشپزی سالم پزشکان ایران سوپ یکی از بهترین گزینه‌ها برای یک شام سبک پاییزی است این بار با کرفس و هویچ یک سوپ سبک چگونه در عرض یک هفته پنج کیلو از وزن خودتان را کم کنید چگونه در عرض یک هفته پنج کیلو از وزن خودتان را کم کنید؟ دستورالعمل روش های پیشگیری از بارداری سایت پزشکان بدون مرز دستورالعمل روش های پیشگیری از بارداری مقدمه در دنیای رو به رشد امروز، حجم اطلاعات و تغییر زیبایی پوست و صورت با ۱۰ روش کم هزینه و آسان آکا زیباییزیبایی پوست و صورت با ۱۰ روش کم هزینه و آسان پوستپوست صورتضدعفونی کردن پوستشادابی راه ازبین بردن موهای زائد بدون درد با روش های طبیعی و خانگی روش های از بین بردن موهای زائد گرچه داشتن موهای ریز صورت و دیگر اعضای بدن طبیعی است، ولی نقاشی ساختمان نقاشی ساختمان قلی پور بلکا کاتالوگ بلکا در سبک های کلاسیک بهتر است که این کوسنها از همان جنس و بافت روتختی باشند به هماهنگی موجود روش تشخیص سوسیس و کالباس فاسد از سالم سوسیسوکالباس روش تشخیص غذای فاسد شده روش تشخیص شارژر اصلی از شارژر تقلبی تصاویر سالم ترین روش دم کردن چای

مطلب پنج روش نادرست استفاده از روغن زیتون در سایت مفیدستان


لینک منبع و پست :پنج روش نادرست استفاده از روغن زیتون
http://mofidestan.ir/%d9%be%d9%86%d8%ac-%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d9%86%d8%a7%d8%af%d8%b1%d8%b3%d8%aa-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%a7%d8%b2-%d8%b1%d9%88%d8%ba%d9%86-%d8%b2%db%8c%d8%aa%d9%88%d9%86/
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 34
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 7
 • آی پی دیروز : 4
 • بازدید امروز : 91
 • باردید دیروز : 54
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 91
 • بازدید ماه : 230
 • بازدید سال : 230
 • بازدید کلی : 4,128